Wonga

Wonga.com to przodownik w branży digital finance, specjalizujący się w szybkich pożyczkach przez internet.  Swą działalność rozpoczeli w 2007 roku w Wielkiej Brytanii i udzielili już ponad 7 milionów pożyczek. Na polskim rynku wonga.com udziela pożyczek od 50 do 2500 zł, na okres od 1 do 30 dni.

Wonga opierając się na zasadach przejrzystości pożycza pieniądze odpowiedzialnie informując z góry o wszystkich kosztach i konsekwencjach.  Firma ta dokładnie sprawdza zdolność kredytową osób które ubiegają się o pożyczkę. Oznacza to, że osoby zadłużone, prawodopodobnie nie będą mogły skorzystać z pożyczki w wonga.com

Podobnie jak w innych firmach oferujących pozyczki przez internet, proces ich udzielania odbywa się w 100% online. Wypełnienie wniosku trwa kilkanaście minut (jeśli będziemy ponownie korzystać z pożyczki tej firmy, procedura może skrócic się do kilku minut). Biurokracja ograniczona jest do minimum. Nie trzeba wysyłac zadnych dokumentów, nie trzeba kontaktować się z konsultantem jeżeli nie mamy takiej potrzeby.

W Wonga.com nie oferuje pożyczek dlugoterminowych. Okres kredytowania wynosi najwyżej 30 dni. Zatem nie jest to rozwiązanie dla osób, które szukają rozwiązań długotrwałych problemów finansowych.

Koszty jakie będziemy musieli ponieść uzależnione są od kwoty i czasu na jaki bierzemy pożyczkę. Za każde pożyczone 100 zł będziemy musieli zapłacić od 10 do 28 złotych. Im wcześniej spłacimy pożyczkę tym mniejszy będzie jej koszt. Cena jaką będziemy musieli zapłacić wzrośnie tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie wywiążemy się z umowy w określonym terminie.