Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to ostatnio jedne z najbardziej popularnych form wsparcia finansowego. Banki chętnie ich udzielają, a ludzie równie chętnie po nie sięgają. Dostęp do dodatkowej gotówki jest skutecznie ułatwiany przez różnego typu zabiegi, jak np. szybki kredyt bez poręczycieli i zabezpieczeń, jednak aby ją otrzymać, należy spełnić różne wymagania i wykonać podstawowe kroki. Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Ofert kredytu gotówkowego jest wiele na rynku. Pierwszym zadaniem przyszłego kredytobiorcy jest więc przejrzenie tych ofert i wybór takiej, która będzie wydawała się dla niego najbardziej atrakcyjna. Warto poświęcić na to trochę więcej czasu i uwagi, aby kredyt spełniał nasze wszystkie oczekiwania. Dlatego też powinniśmy zastanowić się nad tym właśnie, czego najbardziej oczekujemy i na co chcemy go przeznaczyć. Ile pieniędzy dokładnie potrzebujemy (nie mniej, nie więcej), jak wysoką ratę jesteśmy w stanie spłacać miesięcznie itp. Gdy będziemy już mieli wyszczególnione nasze wymagania, wystarczy juz tylko udać się do wybranego banku na rozmowę z doradcą. Klient składa wniosek kredytowy wraz z dokumentami świadczącymi o jego aktualnej sytuacji finansowej, a więc wszelkie zaświadczenia z zakładu pracy, odcinki z renty, emerytury i zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości ostatnich dochodów i niezaleganiu z podatkami.

 

Kolejne działania leżą już po stronie banku. Zazwyczaj sprawdza on swojego klienta pod kątem wiarygodności. Przegląda jego historię kredytową w BIK, prawidłowość i aktualność dostarczonych dokumentów i na tej podstawie wydaje swoją ostateczną decyzję. Jeśli wszystko jest w porządku, bank zgadza się na udzielenie klientowi kredytu gotówkowego. Spotykają się w celu ustalenia ostatecznych warunków i podpisania umowy. Jest to czas na zadawanie pytań, wyjaśnianie niezrozumiałych punktów umowy i ostatni moment na ewentualne wycofanie się. Po złożeniu podpisu kredytobiorca jest zoobowiązany do odpowiedzialnego i konsekwentnego zarządzania swoimi finansami tak, aby raty kredytu były zawsze na czas płacone.

 

Uzyskanie kredytu gotówkowego nie jest trudne, jednak wymaga dopełnienia standardowych procedur, które zapewniają bezpieczną i opartą na zaufaniu współpracę kredytobiorcy z bankiem. Kiedy wszystko przebiega bezproblemowo, kredyt gotówkowy zostaje bardzo szybko udzielony klientowi.