Dlaczego warto wziąć pożyczkę na wesele?

Ślub to niewątpliwie jeden z ważniejszych dni w życiu młodej pary. Koszty zorganizowania  wesela, często przekraczają możliwości finansowe przyszłych małżonków. Średnie wydatki jakie trzeba przeznaczyć na zorganizowanie wesela w Gorzowie to ok. 20 -40 tysięcy złotych, cena jest uzależniona od ilości zaproszonych gości i liczby zaplanowanych atrakcji. Jak poradzić sobie z organizacją tego wydarzenia?

             Młode pary coraz częściej nie chcą być uzależnione od pomocy finansowej rodziców, starają się sami organizować finanse tak, by nie obciążać nikogo wydatkami na wesele. Jednak przy obecnym trybie życia i aktualnej wysokości zarobków, uzbieranie wystarczającej ilości oszczędności to proces długotrwały lub nawet niemożliwy. Dlatego dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z pożyczki gotówkowej, lub kredytu konsumenckiego.

             W przypadku wesela szybka pożyczka jest opcją bardzo korzystną, po weselu, gdy koszty zwracają sie “w kopertach” mamy możliwość natychmiastowej spłaty zaciągniętej kwoty bez obciążania się długotrwałym procesem i wysokim oprocentowaniem na kilka najbliższych lat.

Istnieje ryzyko, że wysokość pożyczki będzie przewyższać wartość prezentów weselnych, zdarza sie to jednak bardzo rzadko. By uniknąć takiej sytuacji należy dokładnie zaplanować przyjęcie weselne  oraz szukać oszczędności, porównując rozmaite oferty. To samo tyczy się zaciąganych pożyczek. Porównanie ofert jakie są dostępne w Gorzowie, to najlepsza droga do skorzystania z tej właściwej.

20-40 tys jakie srednio przeznaczamy na wesela nie jest kwotą małą. Dla dwójki młodych osób, jest to suma często nieosiągalna. Co składa się na tą pokaźną sumę?Po pierwsze koszty ślubu. Sama uroczystość kościelna może nasz kosztować ok 1000 zł. Największym wydatkiem jest wynajęcie sali, gdzie od jednego gościa  musimy zapłacić ok 200zł. Do tego dochodzą bardzo zróżnicowane koszty strojów weselnych, suknia, garnitur i dodatki to koszty od kilku do kilkunastu tysięcy. Pary młode decydują się tez na fotografa, kamerzystę, przeznaczają też pieniądze na podróż poślubną i dodatkowe atrakcje weselne.

             Jak widać podliczenie wszystkich kosztów, może przerazić przyszłych małżonków. Jest to jednak jeden z ważniejszych dni w  życiu i nie warto z niego rezygnować. Aktualnie na rynku istnieje wiele produktów finansowych skonstruowanych w bardzo przystępny sposób. Skorzystanie z ich pomocy, pomoże zachwycić rodzinę i sprawić by była to niezapomniana chwila, którą przez kolejne lata będziemy wspominać z uśmiechem na ustach.  Postarajmy się  by rozpoczęcie nowego etapu życia było dla nas równie efektywne jak jego reszta.