Pożyczka prywatna

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, masz na to kilka sposobów. Możesz udać się do banku po kredyt, zapytać o pożyczkę w parabanku lub po prostu poprosić o pomoc znajomych. To jednak nie wszystko.

Pożyczki prywatne udzielane są nie tylko po znajomości przez rodzinę czy przyjaciół, ale również przez prywatne firmy. Oferowane usługi są szybkie i zupełnie pomijają zbędne formalności. Zazwyczaj nie sprawdza się historii BIK klienta, KRD ani innych rejestrów, dlatego jest to łatwiejsza i szybsza forma uzyskania kredytu dla osób z problematyczną sytuacją. Te pożyczki z reguły są tańsze, ponieważ udzielane są bez pomocy pośredników. Pożyczający i pożyczkodawca znają się osobiście więc maja możliwość prowadzenia negocjacji. Zwykle usługi prywatnych pożyczek oferowane są w sieci lub prasie, gdzie klient znajduje kontakt do konkretnej firmy. Rozmowa telefoniczna pozwala wyjaśnić warunki a następnie obie strony spotykają się, aby podpisać umowę i zazwyczaj to wtedy następuje przekazanie pieniędzy w postaci gotówki.
Ten sposób pożyczania jest jednym z najstarszych na świecie, ulepszony o spisanie umowy i łatwiejsze sposoby dotarcia do pożyczkodawcy. Banki i biura kredytowe zwykle mają twarde zasady co do udzielania kredytów, często nie zgadzają się na negocjacje a poza tym biorą wysokie prowizje. Możliwość uzyskania gotówki u prywatnego pożyczkodawcy powstała więc w odpowiedzi na te utrudnienia, aby każdy mógł sobie pozwolić na wsparcie finansowe. Jeśli więc nie jesteś przekonany do pożyczania u znajomych a banki i firmy pozabankowe Cię nie przekonują, weź pożyczkę w prywatnej firmie.